Club Champs (incorporating Juniors, Masters and Veterans)

Island Barn Reservoir

Results are final as of 1:22 on June 15, 2016

All Competitors Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 29, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY R1 R2 Nett
1st All Competitors RS Aero 9 - Band 0 1023 Gareth Griffiths   1028 1.0 1.0 2.0
2nd All Competitors RS 500 659 Peter Curtis Fiona Fardon 973 2.0 2.0 4.0
3rd All Competitors RS 300 539 James Curtis   979 4.0 3.0 7.0
4th All Competitors RS Aero 9 - Band 0 1463 Paul Wright-Anderson   1028 3.0 4.0 7.0
5th All Competitors Solo 5277 Evan Cairns   1135 5.0 5.0 10.0
6th All Competitors LASER 183443 Ben Sharp   1105 8.0 6.0 14.0
7th All Competitors SOLO 3365 Tom Russell   1135 7.0 7.0 14.0
8th All Competitors LASER 112025 Mark Phillips   1105 9.0 8.0 17.0
9th All Competitors LASER 184318 Dave Simpson   1105 6.0 17.0 23.0
10th All Competitors LASER RADIAL 91475 John Doyle   1136 11.0 14.0 25.0
11th All Competitors RS Feva XL 3373 Ching Wong Eli O'Leary 1235 10.0 16.0 26.0
12th All Competitors RS 400 845 Douglas Clow   943 15.0 12.0 27.0
13th All Competitors Solo 5033 Tony Sproat   1135 19.0 9.0 28.0
14th All Competitors LASER RADIAL 2 Henry Carrow   1136 18.0 11.0 29.0
15th All Competitors Solo 4463 Dave Clark   1135 20.0 10.0 30.0
16th All Competitors Solo 5033 Ian Peace   1135 12.0 18.0 30.0
17th All Competitors Solo 4670 Ben Russell   1135 12.0 20.0 32.0
18th All Competitors RS 200 1241 CJ Cavallieri Uta Griesenbach 1047 17.0 15.0 32.0
19th All Competitors ALBACORE 7918 Graham Potter Chris Golding 1045 14.0 19.0 33.0
20th All Competitors LASER 150360     1105 21.0 13.0 34.0
21st All Competitors Solo 5215 Mike Jones   1135 16.0 22.0 38.0
22nd All Competitors Phantom 1409 Alex Dawson   995 24.0 21.0 45.0
23rd All Competitors RS 100 8.4 508 Dave Baldwin   1004 23.0 23.0 46.0
24th All Competitors Fireball 13177 Mike Dray Paul Playle 964 27.0 24.0 51.0
25th All Competitors Topper 40795 Maisie Bristow   1341 22.0 30.0 DNC 52.0
26th All Competitors RS Aero 5 1698 Caroline Baldwin   1125 28.0 25.0 53.0
27th All Competitors International Moth 3517 Jim Champ   1136 25.0 28.0 RET 53.0
28th All Competitors LASER RADIAL 44519 Brendan O'Leary   1136 29.0 26.0 55.0
29th All Competitors LASER 147095 Colin Bristow   1105 26.0 30.0 DNC 56.0

Junior Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY R1 R2 Nett
1st Junior LASER RADIAL 2 Henry Carrow   1136 2.0 1.0 3.0
2nd Junior RS Feva XL 3373 Ching Wong Eli O'Leary 1235 1.0 2.0 3.0
3rd Junior Topper 40795 Maisie Bristow   1341 3.0 4.0 DNC 7.0

Senior Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY R1 R2 Nett
1st Senior RS 300 539 James Curtis   979 1.0 1.0 2.0
2nd Senior SOLO 3365 Tom Russell   1135 2.0 2.0 4.0
3rd Senior LASER 150360     1105 3.0 3.0 6.0
4th Senior Phantom 1409 Alex Dawson   995 4.0 4.0 8.0
5th Senior Fireball 13177 Mike Dray Paul Playle 964 5.0 5.0 10.0

Masters Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY R1 R2 Nett
1st Masters RS Aero 9 - Band 0 1463 Paul Wright-Anderson   1028 1.0 1.0 2.0
2nd Masters LASER RADIAL 91475 John Doyle   1136 2.0 3.0 5.0
3rd Masters RS 400 845 Douglas Clow   943 5.0 2.0 7.0
4th Masters Solo 5033 Ian Peace   1135 3.0 4.0 7.0
5th Masters Solo 4670 Ben Russell   1135 3.0 5.0 8.0
6th Masters LASER 147095 Colin Bristow   1105 6.0 7.0 DNC 13.0

GM & Veterans HC Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 15, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY R1 R2 Nett
1st GM & Veterans HC RS Aero 9+ 1023 Gareth Griffiths   1076 1.0 1.0 2.0
2nd GM & Veterans HC RS 500 659 Peter Curtis Fiona Fardon 957 2.0 2.0 4.0
3rd GM & Veterans HC Solo 4463 Dave Clark   1275 4.0 3.0 7.0
4th GM & Veterans HC Solo 5277 Evan Cairns   1163 3.0 4.0 7.0
5th GM & Veterans HC Solo 5033 Tony Sproat   1191 8.0 5.0 13.0
6th GM & Veterans HC Solo 5215 Mike Jones   1227 5.0 8.0 13.0
7th GM & Veterans HC LASER 183443 Ben Sharp   1121 9.0 6.0 15.0
8th GM & Veterans HC LASER 184318 Dave Simpson   1137 6.0 10.0 16.0
9th GM & Veterans HC ALBACORE 7918 Graham Potter Chris Golding 1087 7.0 9.0 16.0
10th GM & Veterans HC LASER 112025 Mark Phillips   1121 10.0 7.0 17.0
11th GM & Veterans HC RS 200 1241 CJ Cavallieri Uta Griesenbach 1051 11.0 11.0 22.0
12th GM & Veterans HC RS 100 8.4 508 Dave Baldwin   1004 13.0 12.0 25.0
13th GM & Veterans HC RS Aero 5 1698 Caroline Baldwin   1141 14.0 13.0 27.0
14th GM & Veterans HC International Moth 3517 Jim Champ   1172 12.0 16.0 RET 28.0
15th GM & Veterans HC LASER RADIAL 44519 Brendan O'Leary   1148 15.0 14.0 29.0

Veterans HC Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY R1 R2 Nett
1st Veterans HC Solo 4463 Dave Clark   1275 1.0 1.0 2.0
2nd Veterans HC Solo 5215 Mike Jones   1227 2.0 3.0 5.0
3rd Veterans HC Solo 5033 Tony Sproat   1191 4.0 2.0 6.0
4th Veterans HC ALBACORE 7918 Graham Potter Chris Golding 1087 3.0 4.0 7.0

R1 - All Competitors Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1000
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 All Competitors RS Aero 9 - Band 0 1023 Gareth Griffiths   1028 1000 10:56:14 0:56:14 0:54:42 1.0
2 All Competitors RS 500 659 Peter Curtis Fiona Fardon 973 1000 10:54:06 0:54:06 0:55:36 2.0
3 All Competitors RS Aero 9 - Band 0 1463 Paul Wright-Anderson   1028 1000 10:58:54 0:58:54 0:57:18 3.0
4 All Competitors RS 300 539 James Curtis   979 1000 10:56:32 0:56:32 0:57:45 4.0
5 All Competitors Solo 5277 Evan Cairns   1135 1000 10:44:52 0:44:52 0:59:18 5.0
6 All Competitors LASER 184318 Dave Simpson   1105 1000 10:46:06 0:46:06 1:02:35 6.0
7 All Competitors SOLO 3365 Tom Russell   1135 1000 10:47:41 0:47:41 1:03:01 7.0
8 All Competitors LASER 183443 Ben Sharp   1105 1000 10:46:58 0:46:58 1:03:45 8.0
9 All Competitors LASER 112025 Mark Phillips   1105 1000 10:46:59 0:46:59 1:03:47 9.0
10 All Competitors RS Feva XL 3373 Ching Wong Eli O'Leary 1235 1000 10:52:42 0:52:42 1:04:00 10.0
11 All Competitors LASER RADIAL 91475 John Doyle   1136 1000 10:48:42 0:48:42 1:04:18 11.0
12 All Competitors Solo 5033 Ian Peace   1135 1000 10:49:00 0:49:00 1:04:45 12.0
12 All Competitors Solo 4670 Ben Russell   1135 1000 10:49:00 0:49:00 1:04:45 12.0
14 All Competitors ALBACORE 7918 Graham Potter Chris Golding 1045 1000 10:45:11 0:45:11 1:04:51 14.0
15 All Competitors RS 400 845 Douglas Clow   943 1000 11:01:11 1:01:11 1:04:53 15.0
16 All Competitors Solo 5215 Mike Jones   1135 1000 10:49:16 0:49:16 1:05:07 16.0
17 All Competitors RS 200 1241 CJ Cavallieri Uta Griesenbach 1047 1000 10:45:36 0:45:36 1:05:20 17.0
18 All Competitors LASER RADIAL 2 Henry Carrow   1136 1000 10:49:38 0:49:38 1:05:32 18.0
19 All Competitors Solo 5033 Tony Sproat   1135 1000 10:49:38 0:49:38 1:05:36 19.0
20 All Competitors Solo 4463 Dave Clark   1135 1000 10:49:56 0:49:56 1:05:59 20.0
21 All Competitors LASER 150360     1105 1000 10:48:48 0:48:48 1:06:15 21.0
22 All Competitors Topper 40795 Maisie Bristow   1341 1000 10:59:31 0:59:31 1:06:34 22.0
23 All Competitors RS 100 8.4 508 Dave Baldwin   1004 1000 10:45:30 0:45:30 1:07:59 23.0
24 All Competitors Phantom 1409 Alex Dawson   995 1000 10:45:16 0:45:16 1:08:14 24.0
25 All Competitors International Moth 3517 Jim Champ   1136 1000 10:51:52 0:51:52 1:08:29 25.0
26 All Competitors LASER 147095 Colin Bristow   1105 1000 10:51:17 0:51:17 1:09:37 26.0
27 All Competitors Fireball 13177 Mike Dray Paul Playle 964 1000 10:44:57 0:44:57 1:09:57 27.0
28 All Competitors RS Aero 5 1698 Caroline Baldwin   1125 1000 10:54:52 0:54:52 1:13:09 28.0
29 All Competitors LASER RADIAL 44519 Brendan O'Leary   1136 1000 10:59:47 0:59:47 1:18:56 29.0

R2 - All Competitors Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1200
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 All Competitors RS Aero 9 - Band 0 1023 Gareth Griffiths   1028 1200 12:47:58 0:47:58 0:46:40 1.0
2 All Competitors RS 500 659 Peter Curtis Fiona Fardon 973 1200 12:46:24 0:46:24 0:47:41 2.0
3 All Competitors RS 300 539 James Curtis   979 1200 12:49:50 0:49:50 0:50:54 3.0
4 All Competitors RS Aero 9 - Band 0 1463 Paul Wright-Anderson   1028 1200 12:53:26 0:53:26 0:51:59 4.0
5 All Competitors Solo 5277 Evan Cairns   1135 1200 12:59:58 0:59:58 0:52:50 5.0
6 All Competitors LASER 183443 Ben Sharp   1105 1200 12:59:46 0:59:46 0:54:05 6.0
7 All Competitors SOLO 3365 Tom Russell   1135 1200 12:46:09 0:46:09 0:54:13 7.0
8 All Competitors LASER 112025 Mark Phillips   1105 1200 13:00:09 1:00:09 0:54:26 8.0
9 All Competitors Solo 5033 Tony Sproat   1135 1200 12:46:39 0:46:39 0:54:48 9.0
10 All Competitors Solo 4463 Dave Clark   1135 1200 12:46:52 0:46:52 0:55:03 10.0
11 All Competitors LASER RADIAL 2 Henry Carrow   1136 1200 12:47:00 0:47:00 0:55:10 11.0
12 All Competitors RS 400 845 Douglas Clow   943 1200 12:52:13 0:52:13 0:55:22 12.0
13 All Competitors LASER 150360     1105 1200 12:45:59 0:45:59 0:55:29 13.0
14 All Competitors LASER RADIAL 91475 John Doyle   1136 1200 12:47:24 0:47:24 0:55:38 14.0
15 All Competitors RS 200 1241 CJ Cavallieri Uta Griesenbach 1047 1200 12:58:32 0:58:32 0:55:54 15.0
16 All Competitors RS Feva XL 3373 Ching Wong Eli O'Leary 1235 1200 12:52:02 0:52:02 0:56:11 16.0
17 All Competitors LASER 184318 Dave Simpson   1105 1200 13:03:09 1:03:09 0:57:09 17.0
18 All Competitors Solo 5033 Ian Peace   1135 1200 13:05:01 1:05:01 0:57:17 18.0
19 All Competitors ALBACORE 7918 Graham Potter Chris Golding 1045 1200 13:00:01 1:00:01 0:57:26 19.0
20 All Competitors Solo 4670 Ben Russell   1135 1200 13:05:45 1:05:45 0:57:56 20.0
21 All Competitors Phantom 1409 Alex Dawson   995 1200 12:57:57 0:57:57 0:58:14 21.0
22 All Competitors Solo 5215 Mike Jones   1135 1200 13:06:37 1:06:37 0:58:42 22.0
23 All Competitors RS 100 8.4 508 Dave Baldwin   1004 1200 12:59:09 0:59:09 0:58:55 23.0
24 All Competitors Fireball 13177 Mike Dray Paul Playle 964 1200 12:57:55 0:57:55 1:00:05 24.0
25 All Competitors RS Aero 5 1698 Caroline Baldwin   1125 1200 12:52:20 0:52:20 1:02:01 25.0
26 All Competitors LASER RADIAL 44519 Brendan O'Leary   1136 1200 12:54:28 0:54:28 1:03:56 26.0
27 All Competitors International Moth 3517 Jim Champ   1136     RET   28.0

R1 - Junior Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1000
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Junior RS Feva XL 3373 Ching Wong Eli O'Leary 1235 1000 10:52:42 0:52:42 0:42:40 1.0
2 Junior LASER RADIAL 2 Henry Carrow   1136 1000 10:49:38 0:49:38 0:43:41 2.0
3 Junior Topper 40795 Maisie Bristow   1341 1000 10:59:31 0:59:31 0:44:23 3.0

R2 - Junior Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1200
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Junior LASER RADIAL 2 Henry Carrow   1136 1200 12:47:00 0:47:00 0:41:22 1.0
2 Junior RS Feva XL 3373 Ching Wong Eli O'Leary 1235 1200 12:52:02 0:52:02 0:42:08 2.0

R1 - Senior Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1000
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Senior RS 300 539 James Curtis   979 1000 10:56:32 0:56:32 0:57:45 1.0
2 Senior SOLO 3365 Tom Russell   1135 1000 10:47:41 0:47:41 1:03:01 2.0
3 Senior LASER 150360     1105 1000 10:48:48 0:48:48 1:06:15 3.0
4 Senior Phantom 1409 Alex Dawson   995 1000 10:45:16 0:45:16 1:08:14 4.0
5 Senior Fireball 13177 Mike Dray Paul Playle 964 1000 10:44:57 0:44:57 1:09:57 5.0

R2 - Senior Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1200
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Senior RS 300 539 James Curtis   979 1200 12:49:50 0:49:50 0:50:54 1.0
2 Senior SOLO 3365 Tom Russell   1135 1200 12:46:09 0:46:09 0:54:13 2.0
3 Senior LASER 150360     1105 1200 12:45:59 0:45:59 0:55:29 3.0
4 Senior Phantom 1409 Alex Dawson   995 1200 12:57:57 0:57:57 0:58:14 4.0
5 Senior Fireball 13177 Mike Dray Paul Playle 964 1200 12:57:55 0:57:55 1:00:05 5.0

R1 - Masters Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1000
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Masters RS Aero 9 - Band 0 1463 Paul Wright-Anderson   1028 1000 10:58:54 0:58:54 0:57:18 1.0
2 Masters LASER RADIAL 91475 John Doyle   1136 1000 10:48:42 0:48:42 1:04:18 2.0
3 Masters Solo 5033 Ian Peace   1135 1000 10:49:00 0:49:00 1:04:45 3.0
3 Masters Solo 4670 Ben Russell   1135 1000 10:49:00 0:49:00 1:04:45 3.0
5 Masters RS 400 845 Douglas Clow   943 1000 11:01:11 1:01:11 1:04:53 5.0
6 Masters LASER 147095 Colin Bristow   1105 1000 10:51:17 0:51:17 1:09:37 6.0

R2 - Masters Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1200
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Masters RS Aero 9 - Band 0 1463 Paul Wright-Anderson   1028 1200 12:53:26 0:53:26 0:51:59 1.0
2 Masters RS 400 845 Douglas Clow   943 1200 12:52:13 0:52:13 0:55:22 2.0
3 Masters LASER RADIAL 91475 John Doyle   1136 1200 12:47:24 0:47:24 0:55:38 3.0
4 Masters Solo 5033 Ian Peace   1135 1200 13:05:01 1:05:01 0:57:17 4.0
5 Masters Solo 4670 Ben Russell   1135 1200 13:05:45 1:05:45 0:57:56 5.0

R1 - GM & Veterans HC Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1000
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 GM & Veterans HC RS Aero 9+ 1023 Gareth Griffiths   1076 1000 10:56:14 0:56:14 0:52:16 1.0
2 GM & Veterans HC RS 500 659 Peter Curtis Fiona Fardon 957 1000 10:54:06 0:54:06 0:56:32 2.0
3 GM & Veterans HC Solo 5277 Evan Cairns   1163 1000 10:44:52 0:44:52 0:57:52 3.0
4 GM & Veterans HC Solo 4463 Dave Clark   1275 1000 10:49:56 0:49:56 0:58:45 4.0
5 GM & Veterans HC Solo 5215 Mike Jones   1227 1000 10:49:16 0:49:16 1:00:14 5.0
6 GM & Veterans HC LASER 184318 Dave Simpson   1137 1000 10:46:06 0:46:06 1:00:49 6.0
7 GM & Veterans HC ALBACORE 7918 Graham Potter Chris Golding 1087 1000 10:45:11 0:45:11 1:02:21 7.0
8 GM & Veterans HC Solo 5033 Tony Sproat   1191 1000 10:49:38 0:49:38 1:02:31 8.0
9 GM & Veterans HC LASER 183443 Ben Sharp   1121 1000 10:46:58 0:46:58 1:02:51 9.0
10 GM & Veterans HC LASER 112025 Mark Phillips   1121 1000 10:46:59 0:46:59 1:02:52 10.0
11 GM & Veterans HC RS 200 1241 CJ Cavallieri Uta Griesenbach 1051 1000 10:45:36 0:45:36 1:05:05 11.0
12 GM & Veterans HC International Moth 3517 Jim Champ   1172 1000 10:51:52 0:51:52 1:06:23 12.0
13 GM & Veterans HC RS 100 8.4 508 Dave Baldwin   1004 1000 10:45:30 0:45:30 1:07:59 13.0
14 GM & Veterans HC RS Aero 5 1698 Caroline Baldwin   1141 1000 10:54:52 0:54:52 1:12:08 14.0
15 GM & Veterans HC LASER RADIAL 44519 Brendan O'Leary   1148 1000 10:59:47 0:59:47 1:18:07 15.0

R2 - GM & Veterans HC Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1200
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 GM & Veterans HC RS Aero 9+ 1023 Gareth Griffiths   1076 1200 12:47:58 0:47:58 0:44:35 1.0
2 GM & Veterans HC RS 500 659 Peter Curtis Fiona Fardon 957 1200 12:46:24 0:46:24 0:48:29 2.0
3 GM & Veterans HC Solo 4463 Dave Clark   1275 1200 12:46:52 0:46:52 0:49:01 3.0
4 GM & Veterans HC Solo 5277 Evan Cairns   1163 1200 12:59:58 0:59:58 0:51:34 4.0
5 GM & Veterans HC Solo 5033 Tony Sproat   1191 1200 12:46:39 0:46:39 0:52:14 5.0
6 GM & Veterans HC LASER 183443 Ben Sharp   1121 1200 12:59:46 0:59:46 0:53:19 6.0
7 GM & Veterans HC LASER 112025 Mark Phillips   1121 1200 13:00:09 1:00:09 0:53:39 7.0
8 GM & Veterans HC Solo 5215 Mike Jones   1227 1200 13:06:37 1:06:37 0:54:18 8.0
9 GM & Veterans HC ALBACORE 7918 Graham Potter Chris Golding 1087 1200 13:00:01 1:00:01 0:55:13 9.0
10 GM & Veterans HC LASER 184318 Dave Simpson   1137 1200 13:03:09 1:03:09 0:55:32 10.0
11 GM & Veterans HC RS 200 1241 CJ Cavallieri Uta Griesenbach 1051 1200 12:58:32 0:58:32 0:55:42 11.0
12 GM & Veterans HC RS 100 8.4 508 Dave Baldwin   1004 1200 12:59:09 0:59:09 0:58:55 12.0
13 GM & Veterans HC RS Aero 5 1698 Caroline Baldwin   1141 1200 12:52:20 0:52:20 1:01:09 13.0
14 GM & Veterans HC LASER RADIAL 44519 Brendan O'Leary   1148 1200 12:54:28 0:54:28 1:03:16 14.0
15 GM & Veterans HC International Moth 3517 Jim Champ   1172     RET   16.0

R1 - Veterans HC Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1000
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Veterans HC Solo 4463 Dave Clark   1275 1000 10:49:56 0:49:56 0:39:10 1.0
2 Veterans HC Solo 5215 Mike Jones   1227 1000 10:49:16 0:49:16 0:40:09 2.0
3 Veterans HC ALBACORE 7918 Graham Potter Chris Golding 1087 1000 10:45:11 0:45:11 0:41:34 3.0
4 Veterans HC Solo 5033 Tony Sproat   1191 1000 10:49:38 0:49:38 0:41:40 4.0

R2 - Veterans HC Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1200
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Veterans HC Solo 4463 Dave Clark   1275 1200 12:46:52 0:46:52 0:49:01 1.0
2 Veterans HC Solo 5033 Tony Sproat   1191 1200 12:46:39 0:46:39 0:52:14 2.0
3 Veterans HC Solo 5215 Mike Jones   1227 1200 13:06:37 1:06:37 0:54:18 3.0
4 Veterans HC ALBACORE 7918 Graham Potter Chris Golding 1087 1200 13:00:01 1:00:01 0:55:13 4.0



Sailwave Scoring Software 2.18.5
www.sailwave.com